IMG_9115Rada Dzielnicy Łabędy, już po raz dziesiąty, 221zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. 25–osobowe grupy dzieci z siedmiu przedszkoli uczestniczyły w sportowej rywalizacji, w której liczyły się różne umiejętności.
21 listopada Centrum Sportowo–Kulturalne „Łabędź” zostało opanowane przez prawie 170 małych zawodników.
W X Turnieju Przedszkoli rywalizowały z sobą : Przedszkole Miejskie nr 5 z dzielnicy Wojska Polskiego, PM nr 17 z dzielnicy Kopernika, PM nr 27 z dzielnicy Stare Gliwice, PM nr 43 z dzielnicy Brzezinka oraz trzy przedszkola łabędzkie – PM nr 34, PM nr 37, PM nr 38.
Reprezentanci poszczególnych placówek wystąpili w jednolitych, wyróżniających ich strojach, jak na prawdziwych zawodników przystało.
Konkurencje sprawnościowe przygotowali i przeprowadzili nauczyciele z ZSO 2 i SP 38. Wspomagała ich ponad 30 wolontariuszy. Pomagali też nauczyciele, którzy cały czas byli przy swoich wychowankach.
Zawodom towarzyszyły ogromne emocje. Ulegli im wszyscy, dzieci, wychowawcy, dyrektorzy przedszkoli, kibicujący swoim zespołom, wolontariusze, organizatorzy.
Wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały medale, a także coś do zjedzenia, wypicia, no i …niespodziankę. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i nagrody. Szczególnie dużo radości sprawiły dzieciom medale.
Pierwszy raz w historii turnieju na najwyższym stopniu podium stanęło łabędzkie przedszkole.
X Turniej Przedszkoli wygrało Przedszkole Miejskie nr 37, II miejsce zajęło PM nr 5 z Wojska Polskiego, a III PM nr 17 z Kopernika. Kolejne miejsca zajęli: PM nr 38 z Łabęd, PM nr 27 ze Starych Gliwic, PM nr 34 z Łabęd i PM nr 43 z Brzezinki.
Wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju i którzy pomogli nam w jego organizacji serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla: